ADVENT CSENDJÉBEN PDF Nyomtatás E-mail
Írta: Karvansky Mónika   
2012. december 05. szerda, 12:08

Egy hang kiált:

Építsetek utat a pusztában az Úrnak!

Készítsetek egyenes utat a kietlenben Istenünknek!

Emelkedjék föl minden völgy,

Süllyedjen le minden hegy és halom,

Legyen az egyenetlen egyenessé és a dombvidék síksággá!

Mert megjelenik az Úr dicsősége,

Látni fogja minden ember egyaránt.

- az Úr maga mondja ezt.

(Ézsaiás próféta 40,3-5)

ADVENT CSENDJÉBEN

Nehéz emberi sorsok, gondoktól ráncos arcok, fáradtságtól lankadó kezek, szomorúságtól lehajtott emberi fejek, reménytelenségtől fakult szemek – a 21. század babiloni fogságának képe. Jelre vár, hangos kiáltásra vár, a szabadulást meghirdető prófétai szóra vár. Ézsaiás próféta szavai belekiáltanak 2012 adventi csendjébe, bátorítva az emberek szívét. Az Úr érkezik a pusztán át, nincs előtte akadály! A völgyek halmokká és a hegyek völgyekké süllyednek. Az Ő dicsősége érkezésének nincsen akadálya, hozzánk is elér. Jön már dicsőséggel, jön már szeretettel, hozza a szabadítást mindnyájunk számára! Várjuk hát az Urat, ki dicsőséggel érkezik hozzánk! Töltse be sugárzó dicsősége az advent napjait, hogy a nehéz emberi sorsok, könnyű igává változzanak, hogy a gondoktól ráncos arcokat felülről jövő békessége simítsa ki, a fáradtságtól lankadó kezekbe újult erőt adjon, a szomorúságtól lehajtott emberi fejeket felemelje, a reménytelenségtől fakult szemeket örömtől sugárzóvá tegye. Mert Testvéreim az Úr előtt nincsen akadály! Békessége, szeretete, irgalma és kegyelme mindezeket a lét mélységeit megjáró emberi életeket felemeli, a gondok, bánatok, fájdalmak hegyeit ledönti, hogy mindenki meglássa dicsőségét. Ennek a dicsőségnek a fénye meleget áraszt, a fagyott emberi szívet és lelket felmelegíti. Advent csendjébe áradjon ez a szabadító, megmentő kegyelem. Advent csendjébe szálljon a fohász; jöjj Szabadító, jöjj Megmentő, jöjj Megváltó, old le a 21. század babiloni fogságának bilincseit, hogy megkötözöttségünk rabságából eljussunk mi is mindnyájan a tőled kapott szabadságra. Dicsőséged fénye sugározzék az emberi arcokon, hogy visszatükrözze általad és benned azt az isteni képmást, amire teremtettünk. Ámen.

Az érkező Király dicsősége töltse be a várakozás napjait örömmel, békességgel, szeretettel. Áldja és szentelje meg ünnepvárásunkat és ünnepünket!

Karvansky Mónika, református lelkipásztor
Módosítás dátuma: 2013. március 06. szerda, 12:05
 

Eseménynaptár

<<  Június 2017  >>
 H  K  Sz  Cs  P  Sz  V 
     1  2  3
  5  6  7  810
121314151617
192021222324
2627282930  

Támogatók

Képek

Látogatás számláló

joomla 1.5 stats