Lelki útravaló nyárra

„A szeretet soha el nem múlik... Most pedig azért megmarad a hit, a remény, a szeretet, e három, ezek közül pedig a legnagyobb a szeretet.”                                 (Pál első levele a Korinthusiakhoz 13,8a.13. )

Pál apostol a Szeretet himnuszában rávilágít arra, ami a legnagyobb, ami soha el nem múlik, ami soha nem változik - a szeretetre. Hogyan értsük ezt? Hitünk és reménységünk az ígéret szerint átalakul valósággá. A hitbeli látás színről-színre látássá. „A hit a remélt dolgokban való bizodalom, és a nem látható dolgok létéről való meggyőződés.” (Zsidókhoz írt levél, 11,1)

Egy dolog áll és marad mindörökre, a szeretet. Méghozzá az a szeretetet, amely hozzánk hajolt Krisztusban. Isten szeretete örök! Ez a szeretetet mindent legyőz - a halált is. Ez a szeretetet mindent eltűr - a bűnös emberért a keresztfa halált is. Ez a szeretetet mindent remél - mert Isten szeretete megveti a bűnt, de soha nem mondd le a bűnös emberről. Ebből a szeretetből töltekezzen lelkünk a nyári időben is.

 

Eseménynaptár

<<  Június 2017  >>
 H  K  Sz  Cs  P  Sz  V 
     1  2  3
  5  6  7  810
121314151617
192021222324
2627282930  

Támogatók

Képek

Látogatás számláló

joomla 1.5 stats