HÚSVÉTI IMÁDSÁG


Mennyei Atyám! Húsvét ünnepén, a Te győzelmeidnek és dicsőségednek ünnepén, alázattal és boldogan köszönöm Neked nagy ajándékodat, az életet. Ez a Te legnagyobb titkod, a Te legremekebb műved. … Köszönöm Neked mindenekfelett, hogy a Te Egyszülöttedben, az Úr Jézus Krisztusban elültetted ebben a világban az örökéletnek titokzatos fáját. Ő meggyőzte a halált és áttörte a koporsót, halottaiból feltámadott és lőn első zsengéjük azoknak, akik Őbenne hisznek. Tudom, hogy az örökélet nem egyéb, mint a Te teljes ismereted, a Neked való végtelen örvendezés és lényed szemlélete a szemtől-szembelátás világában. … Taníts meg úgy élnem, hogy ne a láthatókra, hanem a láthatatlanokra nézzek és már e földi életben belepolgárosodjam a Te mennyei országodba. … Üzend meg nekem újra, hogy irgalmad kifogyhatatlan s kegyelmed mélyebb, mint a tenger, halott kedveseimet az a kegyelem fogadta, ez ítélte meg és ez mentette fel Krisztus érdeméért és így fogadsz, így ítélsz meg és így mentesz fel engem is az én drága szószólómnak és közbenjárómnak, az igaz és hű bizonyságnak, az Úr Jézus Krisztusnak érdeméért. Az Ő nevében kérlek, hallgasd meg az én imádságomat. Ámen.


Ravasz László püspök – Húsvéti imádsága

 

A HÚSVÉTI FELTÁMADÁS DICSÉRETE

 

Felvirradt áldott szép napunk, ma teljes szívvel vígadunk,

Ma győz a Krisztus, és ha int, rab lesz sok ellensége mind.

Halleluja!

(Református énekeskönyv 356. húsvéti dicséret 1. verse)

 


 

Eseménynaptár

<<  Június 2017  >>
 H  K  Sz  Cs  P  Sz  V 
     1  2  3
  5  6  7  810
121314151617
192021222324
2627282930  

Támogatók

Képek

Látogatás számláló

joomla 1.5 stats